طاعون چیست؟

سه‌شنبه 13 شهریور 1397 ساعت 00:10

در این مقاله، ما در حال تلاش برای صحبت در مورد طاعون است. ما امیدواریم این مورد برای شما مهم باشد. بیماری یک بیماری عفونی ناشی از یرسینیا پاستیس (ریحان Yersinia pestis) است. این یک باسیل گرم منفی است که می تواند در دو قطبی با رنگ های خاص مانند رایت، گیمسا و وینس دیده شود. رشد این باکتری به سرعت در محیط هایی که حاوی مایعات خون و بافت در دمای 30 درجه سانتیگراد است، رخ می دهد. کلنی ها نامنظم و مزاحم هستند. ریحان در سال 1894، پس از سالها تحقیق، توسط الکساندر یرسین کشف شد. این بیماری کشنده موجب بحران های اقتصادی و اجتماعی بسیاری در طول تاریخ شده است. از زمان های قدیم، چندین بار این بیماری توسط این بیماری در سراسر اروپا، آسیا و آفریقا تحت تاثیر قرار گرفته است. نوع (غده) حباب یکی از بیماری های مسری در جهان است. در سال های 1300، یک نوع بیماری به نام "مرگ سیاه" منجر به مرگ بیش از یک چهارم جمعیت اروپا شد. شیوع در نیمه اول قرن هفدهم تنها 150،000 نفر در لندن کشته شد. کشف ژنتیک این بیماری الکساندر یرسین است. کشف کشف Bacillus طاعون در سال 1894.
طاعون چیست؟

طاعون یک بیماری همه گیر است. این بیماری یک بیماری عفونی باکتریایی بین انسان و حیوان است که توسط جوندگان منتقل شده و کک به دیگر حیوانات و انسان منتقل می شود. این بیماری به عنوان "مرگ سیاه" شناخته می شود. این جوانه در سال 1894 توسط الکساندر یرسین به نام ریحان یرسن کشف شد. از این رو، این بیماری "مرگ سیاه" نامیده می شود.
علت طاعون

علت این بیماری Yersinia Pestis است و توسط برخی جوندگان وحشی مانند کک ها، موش ها، خرگوش ها، حیوانات خانگی خانگی، موش ها، مادران نخل، سنجاب های زمین و سنگ ها منتقل می شود. موش نقش مهمی در تولید و گسترش این بیماری دارد و کک های ماوس این بیماری را به انسان انتقال می دهند. در ایران، 13 نوع کک، جوندگان وحشی در شهرهای مختلف که می توانند این بیماری را انتقال دهند شناخته شده است. به عنوان مثال، اگر یک کیک موس با خونریزی از بدن ماست، می تواند با خونریزی خون را از طریق میکروب های آلوده به انسان انتقال دهد. انتقال عفونت به انسان، اعتیاد به حیوانات و انتقال انسان به انسان، به عنوان طاعون انسان شناخته می شود.
چگونه طاعون ایجاد می شود؟

این بیماری توسط برخی جوندگان وحشی مانند کک، موش، خرگوش، گربه های خانگی، موش ها، مادران نخل، سنجاب های زمین و پستانداران سنگی منتقل می شود. کک موش، هنگامی که خون را از بدن ماوس می خورد، می تواند خون را که توسط میکروب ها آلوده شده به انسان از طریق نیش ها انتقال داده شود. مری کک به طور منظم باز و بسته شده و مواد مصرفی را به معده عرضه می کند. اگر کک با خون آلوده به Yersinia Postus تغذیه شود، بعضی از خون وارد معده می شود. سپس، این ارگانیسم ها بوسیله تشکیل لخته، مسدود شدن معده در معده ایجاد می کند و خون رسانی به معده به طور کامل مسدود می شود و باعث استفراغ می شود. اغلب کک. از سوی دیگر، حشره قرار می دهد حرص و طمع بیشتر در مورد تغذیه به منظور از بین بردن تشنگی و گرسنگی ناشی از بسته شدن معده، و، با استفراغ مواد آلوده و پیوند آنها را به میزبان که خون خود را تغذیه، قرار دادن یرسینیا Posis به بدن آنها و در نهایت به دلیل کمبود آب به هدر رفته است. دوره انکوباسیون بین چند ساعت تا 12 روز است. انواع این بیماری عبارتند از مسمومیت باکال، سپتی سمی (طاعون سیاه)، مننژیت طاعون، نوع ریوی و فارنژیت طاعون. نوع عفونت های قارچی شایع ترین نوع بیماری است که در موش های آلوده به باسیل در طی کک و یا گزش اتفاق می افتد. نشانه های مغز استخوان صفراوی عبارتند از لرز و تب، سرگیجه، عضلات شدید و درد مفاصل، کبودی و سردرد. بعد از 24 ساعت حباب در بدن بیمار وجود دارد. قارچ گره های لنفاوی متورم شده است.
وضعیت جهانی طاعون و منطقه

سه مورد پاندمی تا کنون به وقوع پیوسته است: پاندمی اول در مصر در 541 مورد ثبت شده است و در اروپا منتشر شده است، تلفات جانی و 6050 درصد کاهش در شمال آفریقا، اروپا و آسیای مرکزی و جنوبی. دومین بیماری همه گیر این بیماری به نام "مرگ سیاه" در سال 1346 رخ داد و حدود 3020 میلیون نفر را کشت، یک سوم جمعیت اروپا. طاعون توسط موش ها و افراد آهسته حرکت می کنند از روستا به روستا، و یا سریع تر با کشتی از یک کشور به دیگری منتشر شده است. 0 این بیماری همه گیر برای 130 سال به طول انجامید و بسیاری از مشکلات سیاسی، فرهنگی و ایدئولوژیک داشت. بار آورده است سومین بیماری پاندمی در چین در سال 1855 آغاز شد و به سایر نقاط کشور گسترش یافت و در نهایت باعث مرگ 12 میلیون نفر در هند و چین شد و شیوع بیماری های مختلف در نقاط مختلف جهان همچنان ادامه دارد.
آمار طاعون

این می تواند یک بیماری بسیار دشوار برای افراد باشد، در صورت عدم درمان، میزان مرگ و میر آن 30 تا 60 درصد است. در طول قرن چهاردهم، این بیماری به عنوان "مرگ سیاه" شناخته شد که 50 میلیون نفر در جهان کشته شدند. طاعون به علت باکتری Yersinia Postis، یک انسان معمولی و دامدار است

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد